Prekyba ir konsultacijos
Servisas
Atsarginės dalys
Naudota technika

2018-05-31

 

Derliaus nuėmimo kombainai yra kratikliniai, rotoriniai, hibridiniai. Kuo konkrečiau išsiskiria rotoriniai kombainai?

Lietuvoje  plačiai paplitę kratikliniai kombainai, tačiau vis didesnį ūkininkų pasitikėjimą įgauna ir rotoriniai, kurie labiausiai išsiskiria savo konstrukcijos paprastumu. Juose yra tik vienas didelio skersmens rotorius, kuris besisukdamas kulia, separuoja ir transportuoja masę per kombainą. Skirtingai nuo i hibridinio kombaino, kur turime keletą mažo skersmens būgnų ir mažo skersmens rotorių vietoje kratiklių rotorinis kombainas žymiai mažiau žaloja grūdus, nes kūlimas vyksta trynimo „masė į masę“ būdu. Konstrukcijos paprastumas sumažina eksploatacinius kaštus, kurie yra keletą kartų mažesni nei kitų technologijų kombainų. Be to, rotoriniais John Deere S serijos kombainais galite nuiminėti įvairiausias augalų kultūras. Šie kombainai yra išbandyti su 36 skirtingų pasėlių rūšimis. Perėjimas nuo vienos kultūros prie kitos, vyksta itin paprastai ir sklandžiai, dėka patogios prieigos prie rotoriaus.

Šiuolaikiniai kombainai turi įvairių, mašinos darbą gerinančių sistemų. Ar galite išskirti 3 svarbiausias sistemas, kurios jūsų manymu, atneša daugiausiai naudos žemdirbui?

Pirmiausia norėčiau pabrėžti jau standartine tapusę, automatinio vairavimo sistemą „AutoTrac“. Ji vairuoja kombainą, taupydama laiką, degalus, palengvindama operatoriaus darbą ir svarbiausia užtikrindama, kad pjaunamoji pjautų pilnu pločiu, kas ypač padidina kombaino našumą. Kadangi ir pats ūkininkauju, tai galiu teigti, kad šios sistemos naudą ūkininkai pajunta bene greičiausiai.

Kita išskirtinė sistema, kurią gali pasiūlyti tik gamintojas John Deere, tai - „ActiveYield“. Ji automatiškai sukalibruoja derlingumo skaičiavimo sistemą, kad derlingumo žemėlapių paklaida nebūtų didesnė kaip 3 proc. (naudojant įprastą sistemą svyruoja nuo 10 iki 5 proc.) O svarbiausia – sitemos nereikia kalibruoti, kas ne rotoriniuose kombainuose reikalauja apie 0,5 val/dieną.   Na ir iš tiesų, verta paminėti dar vieną, automatizuoto kombaino parametrų reguliavimo sistemą „ICA2“. Ji padeda net ir nepatyrusiam operatoriui palaikyti kokybės parametrus ir pasiekti maksimalų našumą. „ICA2“ automatiškai sureguliuoja kombainą prie pasikeitusių sąlygų (kai ryte yra drėgniau, o vidurdienyje – sausa;  ar lauke daug piktžolių), net jei operatorius to nepastebi.

Paklausus pas ūkininką, kokio kombaino visų pirma jis nori, dažniausiai išgirstamas atsakymas – našaus. Ar galima būtų teigti, kad rotoriniai kombainai pasižymi itin dideliu našumu?

Taip, rotorinis kombainas priskiriamas našiausių kombainų klasei. Ir jis skirtas per trumpą laiko tarpą nuimti maksimalų kiekį grūdų. Ūkiai, pradėją dirbti su galingais rotoriniais kombainais, gana greitai įsitikina, kad laiko ir eksploataciniai kaštai tampa mažesni. Logistika tampa paprastesnė.

 

Ar galite įvertinti , kaip pasikeitė javapjūtė įsigijus rotorinį John Deere S serijos kombainą? Koks labiausiai pastebimas pokytis?

Beabejo, labiausiai galiu išskirti akivaizdžiai padidėjusį našumą. Mūsų šeimos ūkis dirba 1700 ha. O žinant, kad Lietuvoje javapjūtės laikotarpis ganėtinai trumpas, reikia turėti nemažus pajėgumus, kad darbai nestotų ir javapjūtė vyktų sklandžiai. Derlių nuėminėjam dviem kratikliniais ir vienu rotoriniu John Deere S serijos kombainu. Dirbant tomis pačiomis sąlygomis rotorinis John Deere S680i  kombainas kūlė 33 % daugiau nei kratikliniai kombainai, nes nepaisant beveik 2 m didesnės pjaunamosios, jis važiuoja 1 km/h greičiau, kas leidžia nuimti derlių sparčiau. Dar vienas dalykas, į ką galima atkreipti dėmesį – tai išties maži grūdų nuostoliai, kas kiekvieną ūkininką tikrai džiugina.

Ar teko dirbti su šiuo kombainu šlapiomis sąlygomis? Koks įspūdis?

Šlapia javapjūtė yra iššūkis visiems. Kai negali įvažiuoti į laukus, tai negali tiek su kratikliniu, tiek ir su rotoriniu kombainu. Bet kuriuo atveju, net ir kažkaip įvažiavus į laukus, nuiminėti šlapią derlių nėra siekiamybė, nes apie derliaus kokybę, tada kalbos negali būti.

Kombainas yra ta mašina, kuri turi eiti kaip laikrodis, tad serviso palaikymas jam yra itin svarbus. Ar esate patenkinti serviso paslaugomis? Galbūt naudojatės tam tikromis  programomis?

Tikra tiesa, kad servisas yra labai svarbu. Mūsų šeimos ūkis jau ilgus metus dirba su DOJUS agro įmone ir jų servisu esame išties patenkinti. O jei išskirti kažkurią serviso programą, tai mes naudojamės kas metai „Expert Check“ programa, kai kombainas yra išdefektuojamas po javapjūtės ir pateikiama sąmata, ką reiktų suremontuoti, kad sekanti javapjūtė startuotų nuo pat pirmos dienos. Pasitikiu ir savo ūkio darbuotojais, bet vistik specialistai mato ir greičiau diagnozuoja silpnas technikos vietas, bei padeda prevenciškai išvengti technikos prastovų sezono metu.

 

Norėdami gauti išsamesnės informacijos arba užsiregistruoti John Deere kombaino demonstracijai kreipkitės į DOJUS agro specialistus tel. +370 612 91887