Sekite mus:
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Sekite mus:

Ką reikia žinoti prieš tręšiant azotu kintama norma?

2021-03-29

Keičiantis klimatui, įstatymams ir technologijoms ūkiai taip pat turi taikytis prie visų šių dalykų ir keistis kartu. Didėjant potencialiems derliams laukuose auginimas pasėlių vis labiau tampa preciziškas darbas kuris reikalauja daugiau tikslumo nei bet kada anksčiau. Dabar turim tiksliai ir kokybiškai dirbti žemę, sėti, tręšti bei purkšti pasėlius, nes kiekviena klaida kainuoja daugiau nei bet kada anksčiau.

Tačiau augant augalų poreikiams prisitaikė ir technologijos su kuriomis dirbdami išmaniai galime visa tai atlikti be didesnių pastangų.

Vienas iš tokių įrankių yra azoto sensorius „Greenseeker“. Jo pagalba galime tręšti kintama norma azotinėmis trąšomis. Tokiu būdu jei tręšiame kviečius krūmijimosi fazėje galime išprovokuoti intensyvesniam krūmijimuisi ir tokiu būdu suvienodinti lauką iki norimų produktyviųjų stiebų kiekio. Jei tręšiame vėliau galime pasirinkti  skirtingas strategijas kurios tręš daugiau ten, kur yra didesnis biomasės kiekis ir azoto poreikis arba atvirkščiai, taip galime nepertręšti tų vietų, kur augalai silpni ir jų nedaug bei neduos maksimalaus derliaus ir tinkamai patręšti ten, kur reikalingos didesnės azotinių trąšų normos.

Rapsai kitokie augalai nei kviečiai ir juos turime tręšti skirtingai. Skaičiuojama, kad rapsų turi būti 30 vienetų kvadratiniame metre, tačiau rapsai yra kompensaciniai augalai  ir jie gali duoti tą patį derlių būdami tik 15 ar 20 augalų kvadratiniame metre. Todėl negalime skaičiuoti azotinių trąšų normų vien pagal augalų skaičių,  turime įvertinti savo pasėlius pagal šaknies stambumą pavasarį, pagal augalų skaičių ir tokiu būdu nustatyti kokios bus trąšų kiekių ribos. Kiekvienas ūkininkas žino savo laukus, veisles ir tai ko gali tikėtis iš jų bei kaip jas keisti pagal save.

Pesticidų naudojimas naudojant „Greenseeker“ gali sumažinti cheminių medžiagų panaudojimus, tačiau turime žinoti, kokias veisles ir cheminius produktus naudojame, jei dirbame su augimo reguliatoriais turime žinoti jų veikimą bei pačių veislių polinkį išgulti ir pagal tai keisti normas. Su fungicidais taip pat panašiai, turime žinoti veislių polinkį ligoms (tokioms kaip miltligė) ir fungicidų minimalias normas.

Sensorius turi aktyvios šviesos šaltinio technologija, todėl gali dirbti bet kokiomis oro sąlygomis ir tamsiu paros metu bei laiku atlikti visus būtinus savo darbus kurie padės sumažinti išlaidas ir gauti didesnes pajamas. Atlikus tyrimus su „Greenseeker“ skirtingose pasaulio universitetuose buvo nustatyta, kad augalų poreikis azotinėms trąšoms atitinka daugiau nei 90 proc. ir statistiškai yra patikimi.

Daugiau apie azoto sensorių GreenSeeker galite skaityti čia