Sekite mus:
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Sekite mus:

DIRVOŽEMIO SVEIKATA – SVARBU. PATIKRINK JĄ JAU DABAR!

2020-08-03

Dirvos rūgštingumas yra vienas iš svarbiausių kriterijų vertinant dirvožemio sveikatą. Tiksliai jo nežinant, galima turėti bėdų. Nesutvarkius dirvos rūgštingumo balanso, nepadės joks tręšimas, o pinigai trąšoms, bus tiesiog iššvaistyti. Žemiau esančioje lentelėje pateikiami duomenys, kiek maisto medžiagų yra prieinamų augalams, priklausomai nuo dirvos pH.

Trašų efektyvumas priklausomai nuo dirvožemio rūgštingumo

Dvožemio rūgštingumas

Azotas

Fosforas

Kalis

Trąšų iššvaistymas

4,5 pH

 

30%

23%

33%

71,34%

5,0 pH

53%

34%

52%

53,67%

5,5 pH

77%

48%

77%

32,69%

6,0 pH

89%

52%

100%

19.67%

7,0 pH

100%

100%

100%

100%

 

 

PAVYZDYS. Jei jūsų dirvožemio rūgštingumas 5,5 pH, dėl šios priežasties netenkama pusės fosforo normos arba apie 20 eurų/ha  vien skaičiuojant šį elementą (fosforą), nekalbant apie kitus elementus, derliaus nuostolius dėl maisto medžiagų trūkumo, bei tolerancijos rūgščiam divožemiui. Tai gali lemti pusės derliaus nuostolius, o finansine prasme net 500 eurų/ha.

Klaidinga manyti, kad ištyrus tik viršutinę dirvožemio dalį žinosite viso dirvožemio profilio rūgštingumą. Problema kartais glūdi kur kas giliau ir tik laukia, kada augalų šaknys pasieks tuos sluoksnius. Vienas iš pavojingiausių elementų - aliuminis, kuris pasiekus 5,5 pH virsta trivalenčiu ir dėl to tampa toksiškas augalams. Dėl šios priežasties kartais augalai vegetacijos pradžioje atrodo gražiai, o paskui greitai pagelsta ir žūsta. Dirvos rūgštingumas taip pat įtakoja ir elementų pasisavinimą. Jei dirvožemis per daug rūgštus ar šarminis,  elementai tampa neprieinami augalams, dėl to jie nesugeba pasisavinti maistinių medžiagų, mikroorganizmai nebefunkcionuoja ir apmiršta visas dirvožemis, o kartu ir augalai.

Gamta mėgsta balansą. Taip yra ir su maistiniais elementais dirvožemyje. Nesubalansuotas tręšimas gali padaryti daugiau bėdos nei naudos. Todėl labai svarbu aiškiai žinoti turimo dirvožemio būklę bei vadovautis  tiksliu tręšimo planu. Dabr yra labai tinkamas laikas pagalvoti apie tai ir užsisakyti svao laukams dirvožemio tyrimo paslaugą, kurią greitai, kokybiškai , o svarbiausiai išsamiai atliks mūsų specialistai. Jum belieka tik užsisakyti, paliekant savo kontaktinius duomenis čia žemiau anketoje.

 

Jei vistik kyla daugiau klausimų, visada galima kreiptis į mūsų Tiksliosios žemdirbystės specialistą:

+37066208632