Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Premium Used

.

2021-05-05

Šių metų gegužės 7-8d. Lietuvoje vyks DAROM akcija, prie kurios jungiasi ir DOJUS įmonių grupė. Ši iniciatyva yra skirta tvarkyti bei švarinti aplinką, didinti visuomenės sąmoningumą, keisti požiūrius, įpročius ir elgesio modelius, skatinti tiek individų, tiek verslo atsakomybę už mūsų visų aplinkos ir gyvenimo kokybę.

DOJUS įmonių grupės generalinio direktoriaus Donato Dailidės teigimu, parama DAROM buvo absoliučiai natūralus žingsnis, tiesiogiai susijęs įmonės veikla.

Nuo ko prasidėjo iniciatyva ir kaip kilo idėja remti akciją Darom?

Mūsų klientai dirba darnoje su gamta. Siūlome jiems sprendimus, kurie padeda ne tik nesugadinti vieno pagrindinių mūsų turtų – dirvožemio -, tačiau ir pagerinti jo kokybę ateities kartoms. Savo produktų gamoje turime ir miškų bei aplinkos tvarkymo techniką, tad savo klientų rankomis prisidedame prie jos švarinimo bei gražinimo jau seniai. Iniciatyvos, tiesiogiai susijusios su gamta, jos tvarkymu bei tausojimu, mums yra svarbios ir artimos, nes itin glaudžiai siejasi su kasdiene mūsų veikla. Pasisakome už atsakingą požiūrį į gamtą, tad iniciatyva „Darom“ buvo natūralus žingsnis, siekiant prisidėti prie aplinkos, kuri mus supa, gerovės.

Kodėl pasirinkta ne kažkokia kita, o būtent Darom iniciatyva, kodėl jos idėjos jums yra svarbios?

Akcija „Darom“ yra viena stipriausių ir labiausiai sutelkiančių tokio pobūdžio akcijų Lietuvoje. Suprantame kaip svarbu yra tokios iniciatyvos ir kaip svarbu yra skatinti žmones pradėti nuo savęs, kelti jų sąmoningumą, kad tokios inciatyvos būtų ne vienkartinės, o turėtų tęstinumą ir ilgalaikius pokyčius. Akcijos vertybės – bendradarbiavimas, lyderystė, technologijų išnaudojimas bei socialinė atsakomybė – yra itin artimos tam, kuo kasdien vadovaujamės ir mes: esame savo srities lyderiai, kurie savo veikloje intensyviai naudoja išmaniąsias technologijas, siekdami tausoti gamtą.

 

Ar dirbami versle tiesiogiai susiduriate kažkokiomis ydingomis praktikomis, pvz. šiukšlinimas, nepriežiūra, nerūšiavimas, kurias jūs tiesiogiai matote ir norite, kad tai pasikeistų?

Siūlome sprendimus, kurie leidžia optimizuoti degalų, trąšų ir chemijos naudojimą ūkininkaujant. Žemės ūkiui tai būtinos priemonės, siekiant užauginti derlių ir išmaitinti pasaulį, tačiau siekiame, kad jų naudojimas būtų optimalus, pasiekiant tą patį ar dar geresnį ūkių efektyvumą. Daugybę metų edukuojame rinką  apie tai, kaip teisingai naudoti techniką, organizuodami mokymus, seminarus, konferencijas. Pastaraisiais metais investavome ir į dirvožemio tyrimų paslaugos teikimą ūkiams, kad mūsų klientams būtų dar aiškesnis suvokimas kaip nepertręšti laukų ir iš tiesų džiaugiamės, kad tai duoda naudą bei aktualesnes diskusijas apie tvarų ūkininkavimą. Kartu su kompanija „John Deere“, kurios oficialus atstovas esame , klientams siūlome priduoti mums sugedusias mašinų dalis (pvz.: turbinas, hidraulinius  siurblius, starterius ir t.t), kurios susideda iš keleto komponentų. Šias dalis  „John Deere“ pergamina, prikelia jas antram gyvenimui. Tokiu principu ribojama perteklinė gamyba tokių komponentų, kurie praktiškai negenda, o ir ūkiams būna nauda, nes taip vadinamos perdirbtos „remaninės“ dalys kainuoja pigiau, bet tarnauja labai ilgai.

Kokią reikšmę įmonės veikloje turi socialinės atsakomybės, aplinkosaugos ir tvarumo principai?

Kaip jau minėjome, kasdien tiesiogiai „prisiliečiame“ prie gamtos – mūsų veikla sukasi apie žemę bei miškus. DOJUS įmonių grupė aktyviai kuria ir diegia technologijas bei paslaugas skirtas efektyviam resursų naudojimui ir dirvožemio tausojimui žemės ir miškų ūkyje. Eilė mūsų siūlomų sprendimų yra būtent tam, kad, pavyzdžiui, žemės ūkio technikos keliama tarša ar dirvožemio suspaudimas būtų kuo mažesni. Netgi mūsų tiesioginė veikla labai glaudžiai rišasi su tvarumu bei aplinkos tausojimu. Mes, kaip žemės ūkio sektoriaus, kuris yra maisto tiekimo gardinės dalis, dalyviai, jaučiame atsakomybę ir prieš galutinį maisto vartotoją, kiekvieną žmogų, kuris nori ne tik skanaus, bet ir sveiko maisto. O maisto „sveikata“ prasideda nuo sveikos ir tinkamai dirbamos žemės. Kaip įmonė, išties, prisidedame ir prie eilės socialinių iniciatyvų, siekdami padėti socialiai jautrioms grupėms, investuojame į atsinaujinančios energetikos fondus ir panašiai, suprasdami, kad pokytis prasideda nuo mūsų.

Ko siekiama remiant Darom iniciatyvą, kokie jūsų lūkesčiai?

Siekiame didinti visuomenės supratimą, kad graži aplinka ir gamtos apsauga priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Tikimės, kad šis mąstymas taps norma visuomenėje ir ateities kartos užaugs su natūraliai kylančia pareiga ne tik palikti gamta tokią kokią ją rado, bet ir prisidėti prie jos sutvarkymo. Tai siejasi ir su mūsų veikla – siekiame padėti ūkininkams, miškininkams palikti miškus, dirvožemį geresnius nei radome juos atėję dirbti.

 

 

Daugiau informacijos: https://www.mesdarom.lt/tapk-remeju/