Sekite mus:
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Sekite mus:

Galimybė užsidirbti papildomai: organinės anglies kaupimo programa

2022-05-19

Organinės anglies kaupimo programa –  tai būdas ūkiams papildomai uždirbti, keičiant savo žemės dirbimo technologiją. Ūkiai, dalyvaujantys organinės anglies kaupimo programoje ir augindami savo produkciją, tausojančios technologijos principu, gauna anglies kreditą. Laisvos rinkos pagalba, ūkiai vėliau gali savo sukauptos anglies kreditus parduoti industrijoms, kurios išskiria šiltnamio efektą sukeliantį anglies dioksidą.

Anglies kreditas – tai 1 tona CO2 dujų, kurią ūkis sukaupęs dirvožemyje gali parduoti įmonei, taip išsiperkant savo taršumą. Šiuos kreditus galima kaupti pupų bei tarpiniuose pasėliuose, kituose ilgos vegetacijos augaluose. O sukauptus kreditus galima išsikeisti į eurus!

Kaip sukurti anglies dvideginio kreditus ūkyje?

Šios praktikos kaupia CO2 dirvožemyje ir sumažina šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą (CO2, N2O, CH4).

Mūsų specialistų komanda padės Jums įgyvendinti šią organinės anglies kaupimo programą ir parduoti sukauptus kreditus. Su mūsų pagalba Jūsų ūkis galės lengviau pereiti prie tausojančios žemdirbystės technologijų. Padėsime susisteminti ūkio duomenis ir viso proceso metu prižiūrėsime ir konsultuosime, jog pasiektumėte savo išsikeltų tikslų.

Kaip veikia "eAgronom" programa?

 

Kokių žingsnių reikia imtis, norit pasinaudoti šia programa?

Jeigu įdomu sužinoti, kaip Jūsų ūkį paversti draugiškesniu gamtai ir papildomai iš to užsidirbti – užpildyk anketą apačioje. Pristatysime Jums anglies kreditų galimybę ir įvertinsime Jūsų ūkio potencialą daugiau uždirbti.
Pristatysime Jums duomenis, rodančius, kiek jūsų ūkis galėtų papildomai uždirbti, pakeitus ūkininkavimo technologiją. Susitariame dėl apmokėjimo sąlygų ir programos eigos. Į programą galima įtraukti visus arba dalį savo turimų žemės plotų.
Įvertiname Jūsų ūkio pastarųjų 3 metų duomenis. Apskaičiuosime dabartinę organinės anglies fiksacijos reikšmę. Šie duomenys bus kaip atspirties taškas programos pokyčiams. Surenkame ūkio duomenis: nustatome žemės dirbimo technologiją, vykdomą tręšimo planą, auginamas tarpines kultūras, šiaudų išvežimą iš lauko, atliekame dirvos tyrimus.
Pateikiame keletą variantų ūkiui labiau adaptuotis į tausojančią žemės dirbimo sistemą. Kartu su ūkininku suplanuojame ateinančių 10 metų ūkio technologiją pasirinktuose laukuose.
Kartą per metus susisiekiame su ūkiu ir kartu peržvelgiame tausojančios žemdirbystės vystymo strategiją, bei kaip Jums sekasi kaupti anglies kreditus. Kas penkis metus yra paimamas dirvos tyrimas, patvirtinti teigiamam pokyčiui.
Po dešimties metų ūkis gali parduoti savo sukauptos anglies kreditus ir pasiimti visas sukauptas pajamas. Tačiau, jeigu ūkiui finansai yra reikalingi ankščiau, yra galimybė pusę sukauptų kreditų parduoti avansu, dar nepraėjus minimaliam programos laikotarpiui.
Kokia dalyvavimo programoje trukmė?
Į programą laukai įtraukiami atskirai ir jie gali dalyvauti 20 metų. Ūkis bet kada gali ištrinti lauką iš programos arba įtraukti naujų laukų į programą.
Ar privalu būti tiesioginiais laukų savininkais?
Ne, ūkininkas gali užregistruoti ir ne sau priklausantį lauką, tačiau vieną kartą pašalinus lauką iš programos, jo grąžinti jau nebegalėsite.
Kaip, kur ir kada galėsiu parduoti savo sukauptus anglies kreditus?
Ūkininkas yra teisėtas anglies kreditų savininkas. Kiekvienų metų gale, bus išduodami anglies kreditai, kuriuos ūkis galės parduoti rinkos kaina arba pasilikti sau.
Kokia yra anglies kreditų kaina?
„eAgronom“ programa garantuoja, kad mažiausia kaina, už kurią parduosite savo kreditus, bus 30 Eur/1 kreditas. Tačiau šios rinkos kainos turi tendenciją kilti, todėl ūkininkas savo kreditus visada galės parduoti einama rinkos kaina.
Kaip dažnai ūkyje bus atliekami auditai?
Visą programos laikotarpį darbai ūkyje turės būti registruojami. Ūkio veikla bus tikrinama palydovo pagalba, atskiras ūkio patikrinimas bus atliekamas tik pastebėjus neatitikimų. Tačiau agronomo konsultacija bus prieinama visus metus.
Kokia prisijungimo prie programos kaina ir reikalavimai?
Ūkio prisijungimo prie programos kaina gali svyruoti priklausomai nuo į programą norimų įtraukti hektarų (ha) skaičiaus. Yra taikomas vienkartinis mokestis – vidutiniškai apie 1500 Eur. Daugiau jokių papildomų įsipareigojimų ar mokesčių nėra.
Mano ūkis 500 ha ir daugumą tausojančiosios žemdirbystės praktikų jau taikau. Ar aš galiu prisijungti prie programos?
Taip, organinės anglies kaupimo programa yra naudinga tiek dideliems, tiek mažesniems ūkiams. Anglies kreditai yra skiriami tik už sukurtą teigiamą pokytį ūkyje, tačiau viskas priklauso nuo paskutinių 3 metų ir koks bus nustatytas bazinis rodiklis ūkyje.
Ar tai neigiamai paveiks mano auginamų kultūrų derlingumą, nes programoje yra ir trąšų mažinimo planas?
Ši programa nėra skirta mažinti produktyvumui. Dažnu atveju, ilguoju laikotarpiu pastebimas teigiamas poveikis auginamų kultūrų derlingumui, nes dalyvaujant programoje ženkliai pagerinama dirvožemio struktūra ir fizinės savybės.