Sekite mus:
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Sekite mus:

Kaip išvengti klaidų perkant naudotą traktorių?

2017-12-20

Profesionalo patarimai: kaip išvengti klaidų perkant naudotą traktorių

Pasibaigus didiesiems metų darbams, žiema ūkininkams yra pats palankiausias metas ieškoti naudotos technikos: ūkininkai atnaujina savo technikos parką, o iš laukų grįžta nuomojama technika, tad pasirinkimas bene plačiausias.

Jau daugiau nei 10 metų prekiaudami naudota technika esame sukaupę daug įvairios patirties ir puikiai žinome keletą pagrindinių niuansų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis naudotą „darbinį arkliuką“. Mūsų naudotos technikos vyr. vadybininkė Milda Šneiderytė teigia, jog įsigyjant naudotą techniką gali laukti ne tik džiaugsmas, bet ir visai nemalonūs siurprizai. Tad ji dalinasi naudingais patarimais.

„Jau antri metai iš eilės  turime išties sudėtingus darbymečio sezonus, kuomet oro sąlygos diktuoja labai trumpus darbų atlikimo terminus, o netikėtai sugedus technikai patiriami didžiuliai nuostoliai ir yra rizikuojama viso sezono derliumi. Tad renkantis mašiną, kuri bus apkraunama viso darbymečio metu, verta turėti atsakymus į pagrindinius, darbingumui įtakos turėsiančius klausimus.“ – dėsto  specialistė.

 

1. Moto valandos:  pasitikėti ar tikrinti?

Populiarus technikos pasirinkimo kriterijus – moto valandos, tačiau kaip nebūtų gaila, šis parametras gana nesudėtingai gali būti suklastotas.

Žemės ūkio  technikos pardavėjai, kurie užsiima ne tik jos pardavimu, bet ir defektavimu bei remontu turi galimybę patikrinti tokių rodmenų teisingumą. Tereikia kreiptis dėl tokios paslaugos. „Kartą patikrinę traktorių nustatėme, jog vietoje deklaruotų 200 moto valandų, jis buvo jau išdirbęs daugiau nei 3000 moto valandų. Belieka tik įsivaizduoti ūkininko nusivylimą, kai teko išgirsti tokius diagnostikos rezultatus. Žmogus tikrai tikėjo, kad nusipirko beveik naują mašiną."

2. Paslėpti defektai: kaip to išvengti?

Naudota technika privalo būti defektuota, o pardavėjas privalo atsakyti už ataskaitoje pateiktus duomenis, nes tik atlikus technikos defektaciją galima išvengti didelių nuostolių.

„Yra pasitaikę atvejų, kuomet traktorius, kuris autoįvykio metu buvo apvirtęs, buvo bandytas parduoti kaip geros būklės. Žinodami to traktoriaus istoriją negalėjome įvykdyti atpirkimo (nors ūkininkas labai norėjo mašiną parduoti) ir taip leisti rizikuoti mūsų būsimiem klientams įsigyti tokį „pagalbininką“ į ūkį – pasakojo specialistė. Tokie niuansai išties yra svarbūs, nes apvirtusio traktoriaus rėmo konstrukciją reikia tvarkyti, galimi rimti variklio gedimai ir t.t.

Ko nereiktų bijoti, tai pasidairyti anksčiau nuomotos ar iš klientų atpirktos technikos, nes tuomet visa jų priežiūros istorija būna pateikta kaip ant delno.

3. Nepirkite katės maiše.

Jei parduodamo naudoto traktoriaus kaina yra neįtikėtinai maža arba, kitais žodžiais tariant,  „labai gera“, reiktų suklusti. Viena tokios kainos priežasčių gali būti tai, kad technika vogta ir ją yra skubama realizuoti rinkoje. Nupirkus tokią techniką ramiu miegu nebus galima džiaugtis, nes šiuokaikinėje naudotoje technikoje yra sudėtos sistemos, kurios gali padėti save atrasti per palydovinį ryšį bet kuriame pasaulio kampelyje.
Oficialus atstovas dauguma atveju turi galimybę patikrinti pagal technikos serijos ir kitus numerius, ar mašina nevogta.

4. Traktorius netraukia? Įsitikink, kiek arklių yra likę.

Kartais nutinka ir taip, jog ūkininkai įsigiję, iš pirmo žvilgsnio pakankamos galios traktorių, nepajėgia dirbti su turimais padargais. Tai galioja tiek naujai, tiek ir naudotai technikai. Gerai, kad šiais laikais praktiškai viską galima pamatuoti, tame tarpe ir galią. Kreipusis į mūsų įmonę, galima paprastai užsisakyti galios matavimo paslaugą, kuri atliekama tiek pas mus serviso dirbtuvėse, tiek ir pas ūkininkus kieme.

Apibendrinant, svarbu žinoti tai, kad atsakingi technikos pardavėjai turėtų jus supažindinti su realiomis arklio galiomis, moto valandomis, perkamos mašinos istorija ir panašiais dalykais. Naudota technika gali tarnauti ne vienerius metus ir dirbti labai gerai, bet jai reikia tinkamo defektavimo, remonto, kurį gali garantuoti tik patyrę serviso atstovai“  - pasakojo  naudotos technikos pardavimų specialistė.