Sekite mus:
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Sekite mus:

Rubrika #JAUNIEJI SPECIALISTAI KALBA

2022-06-30

Karjeros kelią visi pradėjo nuo apmąstymų, kokioje sferoje norėtume dirbti, iki ugdymo įstaigų bei praktikos vietų pasirinkimo. Mūsų kolektyve yra daug jaunų specialistų, kurių karjeros keliai prasidėjo skirtingai, tačiau atvedė pas mus, į DOJŲ. Kai kurie iš jų dar mokosi, bet jau matuojasi profesiją pas mus per praktiką. Visi jie įdomios, energingos asmenybės, kurie sutiko pasidalinti savo karjeros kelio pradžia, kaip jie atsirado žemės ūkio sektoriuje. Tad rubrikoje #JauniejiSpecialistaiKalba pasidalinsime trumpais interviu su šiais žmonėmis. Susipažinkite ir atraskite savo pačių pasvarstymus, dvejones, o gal panašumus su jais.


1. Modestai, Iš kur esi kilęs?

Esu kilęs iš Šilalės rajono, gražaus Kaltinėnų miestelio.

2. Kokią studijų programą studijuoji šiuo metu?

Žemės ūkio mechanikos inžineriją.

3. Kas nulėmė, kad pasirinkai būtent šias studijas: gero darbo perspektyvos ateityje, gero atlyginimo lūkesčiai, įdomi sfera ar kažkas kito?

Nors ieškant kur studijuoti, mano tikslas buvo, kad studijos būtų susiję su žemės ūkiu, iš pradžių galvojau stoti kiek į kitą universitetą, į mechanikos inžineriją. Tačiau vis tik gilindamasis ko noriu, ko siekiu, atsidūriau VDU ŽŪA, nes čia radau būtent žemės ūkio mechanikos inžineriją, kurią pasirinkau, ir nutariau pamėginti įstoti. Ir man pavyko.

4. Ar esi patenkintas savo pasirinkimu?

Taip, kol kas tikrai nesigailiu, kad čia įstojau.

5. Kokius karjeros tikslus sau esi išsikėlęs? Kuo norėtum tapti ar kokį darbą norėtum dirbti pabaigęs mokslus?

Sunkoka atsakyti, dar taip toli nežvelgiau. Pirmiausiai noriu pasibaigti mokslus, sukaupti žinių, o kai būsiu ketvirtame kurse, manau aiškumo bus daugiau. Tikriausiai tik tada galėsiu drąsiai atsakyti, į kurią konkrečiai pusę specializuosiuosi.

6. Kadangi turi planų pas mus atlikti praktiką, tai ko labiausiai tikiesi iš praktikos mūsų įmonėje? Gal yra kažkas konkretaus, ką norėtum išmokti?

Mano tikslas iš šios praktikos yra įgauti daugiau žinių apie pačią techniką, pagilinti jau turimas žinias mechanikos sferoje ir daugiau sužinoti apie išmanias sistemas.

7. Kadangi jau esame pažįstami, kaip galėtum 3 žodžiais apibūdinti mūsų įmonę? Kuo ji tau atrodo išsiskirianti?

Kaip iš ūkininko pusės, galiu pasakyti keletą žodžių: patikimumas, kruopštumas, geras marketingas.

8. Ar po studijų planuotum likti darbuotis žemės ūkio sektoriuje, matai savo ateitį čia?

Kadangi esu užaugęs su žemės ūkiu, tai ir ketinu pasilikti žemės ūkio sektoriuje. Studijų metu, tikrai norėčiau tobulėti jūsų įmonėje.

9. Įvardink 3 žmogiškas savybes, kurios tavo manymu, padeda siekti karjeros, siekti tapti profesionalu.

Disciplina, motyvacija ir nuolatinis domėjimasis, nes kitaip būtų sunku tobulėti.

10. Tavo moto yra...

Dirbk sunkiai ir turėsi viską!

11. Kokį patarimą galėtum duoti būsimiems ir esamiems studentams, būsimiems savo sričių specialistams?

Мano patarimas būtų toks, kad nebijoti naujų dalykų, naujoje aplinkoje nepabijoti su nepažįstamais žmonėmis inicijuoti pokalbį, drąsiai bandyti teikti paraiškas ir su studijomis susijusioms stipendijoms gauti, nes aš sąžiningai visiškai nesitikėjau gauti stipendiją. Niekada nereikia bijoti, visada mėginti siekti viską, ką gali geriausio.

1. Tomai, Iš kur esi kilęs?

Esu kilęs iš Pasvalio rajono.

2. Kokią studijų programą studijavai?

Studijavau automobilių techininį eksplotavimą.

3. Kas nulėmė, kad pasirinkai būtent šias studijas: gero darbo perspektyvos ateityje, gero atlyginimo lūkesčiai, įdomi sfera ar kažkas kito?

Visą savo gyvenimą buvau glaudžiai susijęs su technika, man tai buvo itin įdomi sfera, kuri labai sparčiai tobulėja, atsiranda vis naujesnės technologijos, todėl besirenkant studijas, jau aiškiai žinojau, į kurią kryptį noriu orientuotis.

4. Ar esi patenkintas savo pasirinkimu?

Taip, esu patenkintas, būtent dėl šios priežasties ir pradėjau savo karjerą pagal specialybę, kurią pasirinkau studijuoti. Iš pradžių į DOJŲ atėjau kaip praktikantas į techniko poziciją, o vėliau, po praktikos, tapau ir darbuotoju. Turėjau reikiamus žinių pagrindus, kas manau man padėjo savo darbą atlikti puikiai. Tai buvo mano karjeros kelio pradžia, bet sėkminga – iš techniko pozicijos pakilau į techninės priežiūros inžinieriaus poziciją, o vėliau tapau ir tiksliosios žemdirbystės inžinieriumi, kuo labai džiaugiuosi.

5. Kaip galėtum apibūdinti 3-5 žodžiais mūsų įmonę?

Draugiškas ir nuoširdus kolektyvas, gera atmosfera.

6. Kodėl praktiką pasirinkai atlikti būtent DOJUJE?

Praktiką atlikti DOJUS agro įmonėje pasirinkau dėl to, kad man jau nuo vaikystės buvo įdomi žemės ūkio technika. Techniko pozicija siejosi su mano studijuojama specialybe, todėl pasirodė puiki vieta tobulinti savo žinias.

7. Kokius mitus sau paneigei, atlikdamas praktiką pas mus?

Gal tai labiau ne mitas, o priešlaikinis nusistatymas, jog nesvarbu į kokio dydžio įmonę ateini atlikinėti praktikos, pasirodo, jog norint įsidarbinti, ne visada reikalinga turėti „patirties krepšį“. Praktikos metu yra kur kas svarbiau stengtis ir parodyti, kad pačiam tai yra įdomus ir mylimas darbas.

8. Įvardink 3 žmogiškas savybes, kurios tavo manymu, padeda siekti karjeros, siekti tapti profesionalu.

Užsispyrimas, noras tobulėti ir nuolatinės pastangos, veržlumas.

9. Tavo moto yra...

Planuok laiką tinkamai, nes jo nesustabdysi ir neatsuksi atgal!

10. Kokį patarimą galėtum duoti būsimiems ir esamiems studentams, būsimiems savo sričių specialistams?

Patarimas toks, kad prieš stojant mokytis, pirma reikia gerai apgalvoti, ar tikrai tau patiks toks darbas, kurį dirbtum pagal pabaigtą specialybę. Gal net verta pirmus metus po mokyklos niekur nestoti, o tiesiog pabandyti kažkokius darbus ir įsitikinti kas yra įdomu, kas patinka ir kuo norėsi būti.

1. Remigijau, iš kur esi kilęs?

Esu kilęs iš Šiaulių rajono.

2. Kokią studijų programą studijavai?

Studijavau VDU, žemės ūkio mechanikos inžineriją, baigiau bakalauro ir magistratūros studijas šioje programoje.

3. Kas nulėmė, kad pasirinkai būtent šias studijas: gero darbo perspektyvos ateityje, gero atlyginimo lūkesčiai, įdomi sfera ar kažkas kito?

Kadangi gimiau šeimoje, kuri vertėsi mišriu ūkininkavimu, nuo mažų dienų teko būti šalia šio proceso. Tad mane sudomino žemės ūkyje naudojamos mašinos ir technologijos. Operatoriaus darbas, o dar labiau, žemės ūkio mašinų ir padargų remontas, man labai patiko, kadangi norėjosi kuo detaliau žinoti, kaip veikia tam tikri procesai ar mechanizmai. Kai atėjo laikas pasirinkti studijų programą, dvejonių nebuvo, žinojau, kad renkuosi tinkamą gyvenimo kelią, kuriame jau esu sukaupęs nemažą patirtį.

4. Ar esi patenkintas baigtomis studijomis ir jauti, kad įgytos žinios praverčia darbe?

6 metai studijų neprailgo, nes jaučiausi saugiai ir užtikrintai, kaip žuvis vandenyje. Žiniomis, įgytomis universitete, esu patenkintas, o labiausiai džiaugiuosi tuo, kad studijų metu atlikau praktiką DOJUJE, kadangi būtent čia prisiliečiau prie technologiškai labiausiai pažengusios technikos, įgijau naujų žinių iš čia dirbančių žmonių. O dabar, po kelerių metų, esu šios įmonės darbuotojas, kuris su ateities studentais galės pasidalinti įgytomis žiniomis.

5. Kaip galėtum apibūdinti 3-5 žodžiais mūsų įmonę?

Produktyvus, draugiškas ir sunkiausiu metu nuotaiką pakeliantis kolektyvas.

6. Kodėl praktiką pasirinkai atlikti būtent DOJUJE?

Dalyvavau universiteto rengiamose karjeros dienose. Aplankiau keletą įmonių stendų, apsvarsčiau gautus pasiūlymus ir nusprendžiau, kad DOJAUS suteikiamos sąlygos tobulėti atrodė patraukliausios. Šiandien savo pasirinkimu džiaugiuosi.

7. Kokius mitus sau paneigei, atlikdamas praktiką pas mus?

Atliekant praktiką, pradžioje labiausiai bijojau, kad turimas žinių bagažas bus per mažas atlikti sudėtingesnes užduotis, tačiau DOJAUS komanda parodė, kad nepalieka savų bėdoje ir padeda iškilus problemoms.

8. Įvardink 3 žmogiškas savybes, kurios tavo manymu, padeda siekti karjeros, siekti tapti profesionalu.

Noras tobulėti, pastovus išsikeltų tikslų siekimas bei novatoriškumas - gebėjimas įžvelgti ateities naujoves.

9. Kokius karjeros tikslus sau esi išsikėlęs?

Dabartinis karjeros tikslas tapti žemės ūkio mašinų priežiūros inžinieriumi. O po to, galėsim pakalbėti apie sekančius mano tikslus. Manau, kad viskas turi būti pasiekiama palaipsniui, kadangi mokomės visą gyvenimą.

10. Tavo moto yra...

Kiekvieną išsikeltą tikslą, nepriklausomai nuo jo vertės, įvykdyti siekiant aukščiausių rezultatų ir kokybės.

11. Kokį patarimą galėtum duoti būsimiems ir esamiems studentams, būsimiems savo sričių specialistams?

Renkantis šią programą reikia užduoti sau klausimą, ar aš žinau, kas yra žemės ūkis, kaip jis vykdomas, ar mane domina gilesnės žinios apie jį. Jei taip, tai aš esu užtikrintas, kad šios studijos bus tikras malonumas, begalinis žinių ieškojimas, pastovus tobulėjimas, naujų bendraminčių atradimas.

1. Aušrine, iš kur esi kilusi?

Iki 7 metų gyvenau Lukšių kaime, Šakių raj., o vėliau persikrausčiau į Kauną.

2. Kokią studijų programą studijavai?

Bakalauro laipsnį įgijau studijuodama Vytauto Didžiojo universitete, kuriame mokiausi logistikos ir prekybos studijų programą. Magistro laipsnį taip pat įgijau Vytauto Didžiojo universitete, studijuodama žemės ūkio verslo vadybos programą.

3. Kas nulėmė, kad pasirinkai būtent šias studijas: gero darbo perspektyvos ateityje, gero atlyginimo lūkesčiai, įdomi sfera ar kažkas kito?

Bakalauro studijas rinkausi dėl karjeros perspektyvų, kadangi tuo metu logistikos vadybininkas buvo labai paklausi specialybė. Tuo metu ASU universitetas (dabar žinomas kaip VDU ŽŪA) buvo vienintelis universitetas, turintis tokią studijų programą. Magistro studijas rinkausi dėl galimybės pagilinti savo žinias dabartinėje darbo sferoje.

4. Ar esi patenkinta baigtomis studijomis ir jauti, kad įgytos žinios praverčia darbe?

Taip, esu labai patenkinta savo įgytomis žiniomis. Universitete esantys dėstytojai yra tikri savo srities specialistai, iš kurių gavau daug žinių ir jas dabar galiu pritaikyti savo darbinėje veikloje.

5. Kaip galėtum apibūdinti 3-5 žodžiais mūsų įmonę?

Profesionali, inovatyvi ir komandiška.

6. Kodėl praktiką pasirinkai atlikti būtent DOJUJE?

Mane sužavėjo įmonės įvaizdis karjeros dienose. Jau būdama studentė supratau, kad šioje įmonėje gausiu daug profesionalių žinių, kurios pravers ateityje kylant karjeros laiptais.

7. Kokius mitus sau paneigei, atlikdama praktiką pas mus?

Tiesą pasakius nepaneigiau jokių mitų, tai buvo labai gera įgyta darbinė patirtis, kuria nuoširdžiai labai džiaugiuosi.

8. Įvardink 3 žmogiškas savybes, kurios tavo manymu, padeda siekti karjeros, siekti tapti profesionalu.

Užsispyrimas, noras tobulėti ir komunikabilumas.

9. Kokius karjeros tikslus sau esi išsikėlusi?

Mano karjeros tikslai yra susiję su asmeniniu tobulėjimu tiksliosios žemdirbystės sferoje.

10. Tavo moto yra...

Lazda turi du galus!

11. Kokį patarimą galėtum duoti būsimiems ir esamiems studentams, būsimiems savo sričių specialistams?

Visur dalyvauk ir siek maksimumo, taip tapsi tikru savo sferos profesionalu!

1. Mantai, iš kur esi kilęs?

Esu kilęs iš Raseinių raj.

2. Kokią studijų programą studijavai?

Automobilių techninį eksploatavimą, Kauno technikos kolegijoje.

3. Kas nulėmė, kad pasirinkai būtent tas studijas: gero darbo perspektyvos ateityje, gero atlyginimo lūkesčiai, įdomi sfera ar kažkas kito?

Mane nuo vaikystės domino įvairios transporto priemonės, praktiškai viskas, kas turi variklį ir ratus. Todėl jau seniai žinojau, kad mokysiuosi kažką panašaus.

4. Ar esi patenkintas baigtomis studijomis ir jauti, kad įgytos žinios praverčia darbe?

Taip esu patenkintas, buvo ne viena situacija, kuomet teko panaudoti studijų metu įgytas žinias.

5. Kaip galėtum apibūdinti 3-5 žodžiais mūsų įmonę?

Šaunus kolektyvas, naujausios technologijos.

6. Kodėl praktiką pasirinkai atlikti būtent DOJUJE?

Kolegijoje vyko karjeros dienos, ten užpildžiau prašymą atlikti praktiką ir man pasisekė – gavęs galimybę, net nesudvejojęs ja pasinaudojau, ir tikrai nesigailiu. Žemės ūkio mašinos visuomet man patiko dėl savo naujovių.

7. Kokius mitus sau paneigei, atlikdamas praktiką pas mus?

Nėra nereikšmingų darbų, kiekvienas darbas turi savo svarbą ir juos reikia visus atlikti kokybiškai.

8. Įvardink 3 žmogiškas savybes, kurios tavo manymu, padeda siekti karjeros, siekti tapti profesionalu.

Pirmiausia reikia žinoti, ką nori pasiekti, neabejoti savimi, o suklydus nebijoti bandyti dar kartą.

9. Kokius karjeros tikslus sau esi išsikėlęs?

Dabartinis tikslas tapti techninės priežiūros inžinieriumi ir kiekvieną dieną pildyti savo žinių bagažą.

10. Tavo moto yra...

Trumpai ir aiškiai: jei darai, daryk tai gerai! :)

11. Kokį patarimą galėtum duoti būsimam studentui, kuris mokysis panašioje studijų programoje, kaip tu?

Nebijok naujovių, visuomet atsiras žmonių, kurie padės tau mokytis, nes tą darome visą gyvenimą.

Studentus,

siekiančius dirbti lyderiaujančioje kompanijoje, kviečiame atlikti praktiką mūsų įmonėje. Suteikiame galimybę susipažinti su žemės ūkio sektoriaus verslo specifika bei įgyti darbo patirties. Savo gyvenimo aprašymą (CV) ir motyvacinį laišką (pagrindžiant priežastis, kodėl norite pas mus atlikti praktiką) siųskite elektroniniu paštu cv@dojusagro.lt su nuoroda „PRAKTIKA“

Susisiekite