Sekite mus:
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Sekite mus:

Ūkio skaitmenizavimo mokymai „Dirbu ne sunkiai, bet išmaniai“

2021-05-05

Augančios žemės ir žaliavų kainos, didėjantis visuomenės susirūpinimas dėl aplinkosaugos ir ekstremalios oro sąlygos kelia žemės ūkio pelningumui didžiulę riziką kiekvieną dieną. Pagalvokite apie pastaruosius dvejus metus, kai per metus gavome iki 200 mm lietaus. Ir kasmet kažkas naujo ...

Jūs ir Jūsų komanda kiekvienais metais:

  • priimate daugiau nei 140 kritinių sprendimų dėl dirvožemio, sėklų, trąšų, chemikalų, įrangos ir net darbo valdymo;
  • nuolat fiksuojate visus savo duomenis užrašų knygelėse ir skaičiuoklėse. Šiuose „sąsiuviniuose‘ esanti informacija yra gali būti aukso vertės, tačiau pamatyti tendencijas, atlikti detalesnę analizę bei priimti greitus ir tikslius sprendimus gali būti sudėtinga .

Fiksuokite duomenis specializuotoje programinėje įrangoje internete.

MyJohnDeere.com Operacijų centre Jūs galite kaupti, sisteminti ir analizuoti duomenis be vargo. Bet to ši platforma yra visiškai nemokama, o naudojant dokumentuojančią įrangą ir duomenys bus fiksuojami automatiškai. Panaudojus tvarkingai sisteminamus duomenis sumažės kintamos gamybos išlaidos ir Jūs papildomai galite uždirbti 50€ iš kiekvieno hektaro.Nemokamas „John Deere“ operacijų centras leidžia automatiškai rinkti ir analizuoti duomenis ir tam nebūtina vairuoti John Deere. Skaitmenizuokite savo ūkį jau šiandien.

„DOJUS agro“ Tiksliosios žemdirbystės specialistai – geriausi konsultantai Jūsų ūkiui

  • tiksliosios žemdirbystės specialistai kartu su mūsų agronomu padės optimizuoti ūkio procesus;
  • Padės išgauti didesnį  mašinų našumą, sumažinti degalų sąnaudas, optimizuoti sėklų, trąšų ir chemikalų panaudojimą, tuo pačiu gaunant didesnį derlių.

Kaip pradėti dokumentuoti?

Lietuvos ūkininkams parengėme 9 ūkio skaimenizavimo video mokymų ciklą, kuri peržiūrėję pradėsite ūkinikauti tiksliau, ir visai nesvarbu, kokiu gamintojo techniką naudojate:

1. Įvadas į Tiksliosios žemdirbystės įrankius

Susipažinkime kokią vertę šiandien kuria nemokama John Deere internetinė platforma jau šiandien. Nuo mašinų stebėjimo, važiavimo krypties nustatymo, kintamos normos žemėlapių formavimo ir ūkyje naudojamų medžiagų apskaitos.

2. Susikurkite paskyrą

Kaip susikurti savo pirmąją paskyrą MyJohnDeere.com platformoje, bei susikurti savo skaitmeninį ūkį (organizaciją) Nemokamas - Ūkio skaitmenizavimas prasideda nuo prisijungimo duomenų susikūrimo. Prisijungę prie Operacijų centro iš karto galėsite naudotis visomis ten integruotomis funkcijomis.

3. Duomenų valdymas

Duomenų saugumas ir valdymas Skaitmeninių duomenų apsauga yra svarbu, todėl John Deere Operacijų centre įdiegė pažangią ir lengvai valdomą duomenų administravimo modulį, kuriuo yra valdoma prieiga duomenų. Kiekvienam Jūsų komandos narys ar ūkio partneriui Jūs galite suteikti prieigą prie mašinų, laukų, darbų ar darbo žemėlapių. Kokio lygio prieigą suteikiate sprendžiate tik Jūs.

4. Sukelkite laukus

Skaitmeninių laukų ribų susivedimo į sistemą metodai ir geriausia praktika Duomenų užkėlimas į Operacijų centrą prasideda nuo laukų ribų užkėlimo į sistemą, o tai padaryti galima net keliais būdais: apibrėžti laukus kompiuteryje, įsikelti iš mašinos, įsikelti iš Geoportalo ar VIC sistemų. Apie ir kalbėsime šiame mokymų Video.

5. Laukų ribų redagavimas/sujungimas

Laukų ribų redagavimas/sujungimas. Papildomų lauko duomenų suvedimas: važiavimo kryptis, kliūtys. Laukų ribas pagal poreikį galime redaguoti – prijungti naujus įsigytus sklypus ar atjungiant nebenuomojamus plotus. Šis funkcionalumas yra galimas Operacijų centre. Bet tai dar ne viskas. Kiekvienam laukui galime pasirinkti važiavimo kryptis, kurias vėliau seks technikos automatinio vairavimo sistemos. Nustačius žemės darbų, sėjos ir tręšimo kryptis galime užtikrinti, kad operatoriai laikysis važiavimo laukuose drausmės. Taip pat sistemoje galima vėliavėlėmis pasižymėti stulpus, pelkes ar kitas lauke svarbias vietas. Prie kiekvienos vėliavėles prisegti nuotrauką.

6. Ūkyje naudojamų mašinų, trašų ir sėklų suvedimas

Duomenų apie ūkyje naudojamas mašinas suvedimas. Būvimo vietos funkcionalumas; Ūkyje naudojamų sėklų, trąšų ir pesticidų suvedimas. Papildomų duomenų suvedimas apie ūkyje naudojamas mašinas yra svarbus elementas siekiant tiksliausio automatinio vairavimo rezultato. Laikykite mašinų matmenis ir poslinkius vienoje vietoje, kad esant poreikiui galėtumėte pasižiūrėti ir nereikėtų kaskart matuoti. Taip pat svarbu į sistemą sukelti ūkyje naudojamų sėklų veisles ir pesticidus bei bako mišinius. Vėliau tai labai pasitarnauja augalų priežiūros žurnalo pildymui, nes sistema automatiškai paruošia preliminarią medžiagų naudojimo ataskaitą.

7. Automatinis dokumentavimas bei rankinis darbų fiksavimas išmaniuoju įrenginiu

Darbus galime dokumentuoti trimis būdais. Pats paprasčiausias būdas tai leisti padaryti pačiai darbą atliekančiai mašinai, kuri turi DGPS anteną ir turi dokumentavimo funkciją. Tiksliausiai ir dokumentuoja ISOBUS padargai: gaunamas daugiasluoksnis žemėlapis, kuriame matomas greičio, reljefo, faktinis medžiagų kiekis kiekviename lauko taške. Tačiau šiais laikais atliekamą darbą galima sudokumentuoti ir dirbant su plūgu, tik duomenų bus mažiau: matysime važiavimo greitį ir apdorotą plotą. Darbus fiksuoti galima ir paprasčiausiai telefonu: išsirenkame lauką, kuriame vykdomas darbas, įvedam darbo parametrus ir paspaudžiam OK. Šis darbas užfiksuotas ir duomenys yra atvaizduojami suminėse ataskaitose.

8. Surinktų duomenų analizė ir panaudojimas

Surinktus duomenis galima analizuoti ir Jų pagrindu daryti sekančius sprendimus. Taip pat galima susikurti kintamos normos žemėlapius, kur Jūs galite nuspręsti, kurioje specifinėje vietoje padargas turim padidinti arba pamažinti darbo normas.

9. Darbų planavimas, delegavimas ir kontrolė

Kad sumažintumėte laiką skirtą mašinų nustatymui, užduotis galime pasiruošti iš vakaro. Taip atvažiavus į lauką mašina jau bus pasiruošusi maksimaliu našumu atlikti ir sudokumentuoti suplanuotą darbą. Taip sumažinsite klaidų kiekį ir darbą atliksite tiksliai taip kaip suplanuota.

 

Užpildykite prašymą ir užsisakykite deklaruotų pasėlių laukų ribas skaitmeniniu formatu iš Žemės Ūkio Informacijos ir kaimo verslo centro. Prašymą siųskite el. paštu [email protected]

Gaminių sąrašo katalogas

VIC Prašymo formą rasite šioje nuorodoje

Įkeliamų laukų ZIP failo pavyzdys

Norite diskutuoti su kitais ūkininkais Tiksliosios žemdirbystės temomis? Prisijunkite prie bendruomenės:

https://www.facebook.com/groups/tiksliojizemdirbyste

Reikia pagalbos?

Kreipkitės į tiksliosios žemdirbystės specialistus visoje Lietuvoje: https://www.dojusagro.lt/lt/kontaktai-2/tiksliosios-zemdirbystes-specialistai/

 

Reikia pagalbos?

Kreipkitės į tiksliosios žemdirbystės specialistus visoje Lietuvoje: https://www.dojusagro.lt/lt/kontaktai-2/tiksliosios-zemdirbystes-specialistai/