Sekite mus:
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Technikos pardavimai
Servisas
Atsarginės dalys
Sekite mus:

Visos naujienos iš javapjūtės. Kombainų DEMO turas 2015

2015-08-05

DEMO turui 2015 paruošėmė 2 kombainus: rotorinį S670i ir kratiklinį W440. Taigi, susipažinkime iš arčiau:

John Deere S670i

* 455 AG John Deere variklis

* Rotorinė kūlimo sistema

* PREMIUM FLOW 7,6 m pjaunamoji

* 10 600 l talpos bunkeris

* 120 l/s iškrovimo greitis

* Puikus šiaudų smulkinimas - 100 peilių

* Pagalbinės išmaniosios sistemos

John Deere W440

* 253 AG variklis

* Daugiabūgnė kūlimo sistema

* 6 kratiklių kombainas

* Atskira perkūlimo sistema

* 5,7 m pjaunamoji

* 7 600 l bunkerio talpa

* 100 l/s iškrovimo greitis

Na o dabar pažiūrėkime ką mes galime su jais nudirbti ir kokius iššūkius įveikti.

Rugpjūčio pirmasis savaitgalis su S670i. Ką nudirbome?

Apsilankėme Suvalkijoje, rapsų ir žirnių laukuose. Darbavomės iki vėlyvų vakarų kasdien, t.y. 23.00 val, kai kiti ūkyje dirbantys kratikliniai kombainai namo pajudėdavo 22.00 val. Kultūros jau buvo pribrendusios, o drėgnumas rapsuose siekė 10-13%, žirniuose - 13-16 %. Rapsų derlingumas buvo itin aukštas: nuo 4 iki 5t/ha, o žirnių nuo 4 iki 6 t/ha. Kaip ir dera rimtam rotoriniam kombainui nuostolių praktiškai nebuvo - 0,1 %. Tai esminis rotorinio kombaino privalumas.

Žirniuose išdirbom 8,5 val, ir nukūlėm 24,5 ha. Bet reikia pastebėti, jog viso darbo metu mes kelis kartus sustojom, kad perleisti kombaino vairą ūkininkui ar jo operatoriui, kad kombainą apžiūrėti iš šalies, įvertinti. Paskaičiavus degalų sąnaudas turime 18 l/ha. Sąnaudas bei nudirbtus darbus pažiūrėjome JD Link ataskaitoje internete, kuri prieinama visiems ūininkams dirbantiems John Deere technika. Tai naudingas įrankis, skirtas savo darbų efektyvumo stebėjimui, prisijungiant prie sistemos kompiuteriu, planšete ar net telefonu.

Iššūkiai, kuriuos įveikėme.

Rapsas buvo iki 2 m aukščio, stiebai visiškai žali, todėl pjauti jį teko 60 - 70 cm aukštyje, kas galbūt nėra visai įprasta. Be to, po sėkmingo starto mus užklupo lietus, tačiau už pusvalandžio mes vėl darbavomės. Taigi, sudėtingos apdirbamos masės ir blogo oro iššūkius rapse su S serijos kombainu puikiai įveikėme.

Vienas didžiausių iššūkių dirbant su žirniais - išvengti jų suskaldymo. Atlikome nuostolių matavimus su specialiu, grūdus sijojančiu prietaisu, ir jų turėjome vos vos 0,05 %. Šį iššūkį mums padėjo įveikti rotorinė kombaino kūlimo sistema ir jos švelnus kūlimas.

 

Rugpjūčio 4 d. pajudėjome į kviečių lauką, Alytaus rajone.

Perėjome nuo rapso prie kviečių, susireguliavome pjaunamają ir į darbą įkinkėme automatinio vairavimo sistemą - AutoTrac. Guževičiaus ūkis į kurį atvykome - 1400 ha. Kviečių drėgnumas buvo apie 12 %. Lauko derlingumas - 8 -10 t/ha (svyravo dėl netolygaus lauko).

Pjaunamosios su kuria pjauname pagrindinis išskirtinumas tai greitas jos perreguliavimas kitai kultūrai doroti ir tolygus masės padavimas. Dėl to kombainas gali judėti kur kas greičiau. Ji taip pat puikus sprendimas dorojant sugulusius javus.

Iššūkiai, kuriuos įveikėme.

Labai kietas, netrapus ir žalias šiaudas, kadangi kviečiai dar nepilnai subrendę. Tačiau dėl sausros priėmėm sprendimą pjauti kviečius anksčiau ir neapsirikom. Mūsų rotorinis kombainas su šiais nepribrendusiais šiaudais susitvarkė ir juos susmulkino kuo puikiausiai.

Pasijungę automatinio vairavimo sistemą AutoTrac darbas ėjosi dar lengviau: kombainas dirbo, o mes gurkšnojome šaltą gėrimą :)

Visa tai rasite mūsų video reportaže facebook'e.

 

Rugpjūčio 9 d. su mūsų mažuoju W440 atvykome į Molėtų rajoną.

Bendras ūkio pasėlių plotas 300 ha. Drėgnumas 14 %. Dorojome žieminius kviečius, kurių derlingumas 6 t/ha. Beje, šiaudus klojome į pradalges.

Ūkininkui ypatingai patiko lengvas priėjimas prie aptarnaujamų mazgų, puikiai padaryta tepimo taškų sistema. Teigiamai įvertino ir galimybę kratymo lentą ištraukti per kombaino galą,  nes šiame ūkyje kuliama įvairiomis sąlygomis. Kabinos viduje ypatingai gerai įvertintas triukšmo lygis.

Iššūkiai, kuriuos įveikėme.

Kadangi tenka dirbti kalnuotose vietovėse, buvo iškart pastebėtas mūsų privalumas tai sietai su užkartomis, kurios neleidžia grūdams kauptis sietų kraštuose ir žymiai sumažina valymo sistemos nuostolius. Ūkininko reziumė buvo paprastas – šis kombainas turi viską, ko reikia šios klasės kombainui ir prie viso to kombainas pakankamai ekonomiškai eikvoja degalus.

Su šiuo kombainu aplankėme ir kitą ūkį, Kaišiadorių rajone. Bet daugiau apie tai ir apie grūdų nuostolių skaičiavimo technologijas žiūrėkite mūsų

video reportaže facebook'e.

 

Rugpjūčio 10 d. Pasvalio rajoną aplankėme su S670i.

Bendras ūkio, kuriame lankėmės, pasėlių plotas virš 1000 ha. Drėgnumas 14 %. Kultūra - žieminiai kviečiai, o derlingumas šiuose laukuose - 8t/ha. Šiaudus klojome į pradalges, nes bendrovė juos naudoja, kadangi augina ir  gyvulius.

Kadangi bendrovė jau turi John Deere kratiklinių kombainų, tai valdymas, aptarnavimo galimybės ir kiti nedarbiniai parametrai buvo įvertinti puikiai. Operatoriai itin gyrė automatizavimo sprendimus, kurių šiame kombaine apstu ir visi tie, ko reikia.

Važiavimo greitis per lauką svyravo nuo 5,5 iki 8 km/h priklausomai nuo masės kiekio. Tai buvo greičiausiai važiuojantis kombainas lauke tą dieną. Paskaičiavome nuostolius naudodami A4 lapo technologiją ir radome vos 4-5 grūdus, t.y. 0,06 %.

Iššūkiai, kuriuos įveikėme.

Buvo įdomu išbandyti kaip šiaudai atrodys po rotorinio kombaino ir kaip seksis juos presuoti. Nors po rotorinio kombaino šiaudų kiekis buvo gana mažas, tačiau presuotojai pastebėta, kad tokiems šiaudams nereikia jungti preso smulkintuvo pilnu pajėgumu, traktoriai dirba ekonomiškiau. Puiku, ar ne?

 

Rugpjūčio 12 -13 d. Pasvalio rajoną aplankėme su W440.

Ūkyje bendras pasėlių plotas apie 150 ha, iš jų 10 ha žieminiai rapsai, kurių drėgnumas buvo 10 %, pats augalo aukštis iki 2 metrų, kas mus tikrai nustebino. Nedažnai tenka pamatyti, tokio aukščio rapsą. Pačios sėklos buvo gerai subrendę, tačiau stiebai buvo pakankamai žali, dėl ko kombainas pradėjus darbą ėmė "kištis". Pasitaikė puiki proga išbandyti ir pademonstruoti  visas įmanomas kombaino reguliavimo subtilybes. Po tinkamo sureguliavimo kombainas per lauką judėjo maždaug 4 km/h greičiu, be didesnių nesklandumų. Tačiau vos spėjom įsivažiuoti į sklandų rapso nuėmimą, kaip tyčia užklupo lietus. Jam įsismarkavus, darbus tęsėme jau kitą dieną.

Pamačius visą darbinį procesą, kaip kombainas elgiasi nestandartinėse sąlygose (žali, ilgi rapsų stiebai, lietus), ūkininkas ypač įvertino kombaino aptarnavimo ir priėjimo prie mazgų galimybes, kadangi apžiūrėti kitų gamintojų kombainai jam pasirodė kur kas problematiškesni. Nemažai pagyrų sulaukė kabinos ergonomika ir mažas triukšmo lygis joje. Tai savybės, leidžiančios patogiai dirbti nuo ryto iki vėlaus vakaro. Ūkininko tikslas buvo patikrinti ar šis kombainas atitiks jo poreikius auginant įvairias augalų kultūras. Buvo įsitikinta, kad net ir sudėtingomis sąlygomis šis kombainas būtų tinkamas pasirinkimas.

Išūkiai, kuriuos įveikėme

Pagrindinis iššūkis, kurį teko įveikti, tai laukuose "pasitikęs" rapsas su aukštais, storais ir žaliais stiebais. Kitaip sakant, žalios masės, kurios dėka "kemšasi" kombainas buvo daug, tačiau turėjom puikią progą pademonstruoti, kaip sureguliuojamas ir dirba John Deere W440 sunkiomis sąlygomis. Įveikus šį iššūkį, iškritęs lietus, nebeatrodė labai rimtas išbandymas.

 

Rugpjūčio 14 d. Kėdainių rajoną aplankėme su S670i.

Kviečių laukuose kartu su mūsų rotoriniu demo kombainu dirbo ir prieš kelis metus įsigytas kratiklinis T serijos kombainas. Esminis dlaykas, kurį norėjo pamatyti ūkininkas tai kombaine įdiegtos technolgojios. Anot ūkininko, skirtumas tarp to, kas buvo prieš 5 metus, ir to, ką turime dabar akivaizdus. Tad pasižiūrėkime reportažą apie technologijų teikiamą naudą

mūsų video reportaže facebook'e.

 

Apsilankėme ir Šiaulių rajone.

Įveikėme sunkias darbo sąlygas sugulusiame lauke su minimaliu kiekiu sužalotų grūdų. Suskaičiavome vos 0,2 %,  kai tuo tarpu pas greta dirbantį kratiklinį kombainą jų suskaičiavome net 3 % ! O kadangi praktika rodo, jog tiek kiek sužalotų grūdų randame bunkeryje, tiek pat jų lieka laukuose, tai šiuos skaičius reiktų dauginti iš dviejų.

Išvada - mažas kiekis sužalotų grūdų yra viena esminių rotorinio kombainų darbo savybių.

Prie viso to, pasinagrinėjome sukauptus duomenis apie mūsų DEMO techniką, jos išnaudojimą, apdirbtus laukus. Beje, kombainas visuomet buvo saugus, nes turėjome įjungę "virtualios tvoros” funkciją, kad gautumėme signalą jei kombanas bandytų pajudėti kažkur be mūsų žinios. Visa tai sekančiame DEMO turo

reportaže facebook'e.

 

Rugpjūčio 24 d. su W440 į garstyčių lauką Zarasų rajone

Atvykome pas ūkininką, kuris augina įvairias augalų kultūras. Ūkiui yra reikalingas paprastai prižiūrimas, patikimas ir lengvai reguliuojamas kombainas.

Pasirinkome garstyčių lauką. Kultūros aukštis siekė apie 50 cm, drėgnumas 8,3 %, o lauko derlingumas 0,5 t/ha. Kombainas lauku judėjo pakankamai sparčiai, dažnai net 7 km/h greičiu. Lauke nepasitaikė labai žolėtų plotų, garstyčios buvo sausos, taigi, technologinių kliūčių kulti greitai nebuvo.

Didžiausia kliūtis su kuria susidūrė kombainas tai Zarasų rajono kalniukai ir pakankamai grumstuota dirva. Šis laukas pirmą kartą užsėtas yra tik šiemet, todėl kombainui teko ir pašokinėti, ir reversuoti pjaunamąją. Nepaisant visko, mūsų kombainas buvo tikras darbo spartuolis lyginant su senuoju ūkio kombainu.

Klientui kombaine ypač patiko paprastas priėjimas prie kombaino mazgų, paprasti valymo sprendimai ir nedidelės kuro sąnaudos.