Prekyba ir konsultacijos
Servisas
Atsarginės dalys
Naudota technika

2018-03-06

Sunkus praėjusių metų sezonas ūkininkus privertė peržiūrėti savo derliaus nuėmimo mašinų parką. Ūkininkui, pjaunančiam 400 ha plotą, įprasto daugiabūgnės separavimo sistemos kombaino šiandien jau neužtenka. Kviečių derlingumui padidėjus nuo 6 t/ha iki 9 t/ha ir sumažėjus  pjūties laikui, kai derliui nuimti daugiausia turima 10 dienų, per tokį trumpą laiką nuimti visų javų nebespėjama, todėl praėjusiais metais „John Deere“ pristatyti atnaujintos T670i serijos daugiabūgnės separavimo sistemos kombainai tapo tikru išsigelbėjimu.

Lietuvos ūkių patirtis

Pernai vasarą išbandyti naująjį, net 20 proc. maksimalų našumą padidinusį, John Deere T 670 serijos kombainą (455 AG, 6 kratikliai) pakvietė bendrovė „DOJUS agro“, surengusi demonstracinį turą. Įvertinti, kokį našumą laukuose galima pasiekti su naujausias technologijas turinčiu kombainu, ryžosi net 24 ūkiai iš visos Lietuvos. Apibendrinus visų ūkininkų vertinimus, paaiškėjo, kad žemdirbiai kombaino darbu liko ypač patenkinti. Jo našumui skyrė 9,3 balo, sumažėjusiems nuostoliams per kūlimą – 9,4 balo.

Į savo kombainą sėsti nebenorėjo

Kaišiadorių krašto ūkininkas Petras Morkūnas, dirbantis 280 ha plotą, pusdienį padirbėjęs su naujuoju John Deere kombainu, juokavo į savąjį lipti nebenorėjęs. „Jų skirtumai tokie akivaizdūs, kad galėčiau palyginti zaparožietį su naujausiu Mercedes automobiliu“, – šyptelėjo P. Morkūnas. Kombainui teko ne pačios palankiausios darbo sąlygos. Grūdų drėgnis siekė 17,5 proc., per 6 valandas jis nupjovė 17 ha žieminių kviečių. Jei javai nebūtų taip stipriai išgulę, ūkininkas mano, kad būtų nukūlęs dešimčia daugiau hektarų. „Su savo kombainu nukuliu perpus mažiau, – stebėjosi P. Morkūnas. – John Deere T serijos kombainai iš tiesų labai pasisekęs projektas. Įvažiavus į gerokai išgulusius augalus, jis labai kokybiškai ir sparčiai nuėmė lauką. John Deere T670i kombaine viskas jau yra apgalvota“, – teigė P. Morkūnas.

Šlapynė - įveikiamas iššūkis

Ūkininką nustebino aktyvios kombaino separacijos plotai ir grūdų valymo sistema – ražienose, kurias paliko demonstracinis kombainas, pabirų visai nebuvo. „John Deere T670i bunkerio talpa 11 tūkst. išpilama per 5 minutes. Kai spaudžia laikas, tokie dalykai labai svarbūs“, – neabejojo žemdirbys. Kombaine sumontuota ProDrive automatinė transmisija su diferencialo blokavimu, todėl net ir su šlapynėmis virtusiais javų laukais John Deere kombainai be vargo susitvarko. „Šalia sėdėjusiam „DOJUS agro“ operatoriui sakiau, kad geriau į tokį užmirkusį lauką nevažiuoti. Jis mane patikino, kad tai menkas rūpestis ir paragino važiuoti toliau. Nustebau, kad jis pravažiavo be jokių nesklandumų. Su savo kombainu į tokį lauką būčiau nevažiavęs“, – teigė P. Morkūnas.

Kombainas pats pataria, kaip dirbti našiau

„Nustačius, kad kulsime kviečius, automatiškai susireguliuoja visi parametrai: būgno greitis, pobūgnio tarpas, sietai. Naudojant ICA sistemą darbo metu pasiekiami maksimalūs rezultatai: švarus grūdų bunkeris, minimalūs grūdų nuostoliai ir kokybiški šiaudai. Trumpai tariant, pats kombainas moko nepatyrusį operatorių kombainavimo subtilybių“.

Atitiko ūkio poreikius

Akmenės r. javus auginančiam Vladui Jagminui įtampa savaime suprantama – augalininkystės ūkis per 400 ha, laukai pjaunami vienu dešimties metų senumo kombainu, o darbus lėtina ir tai, kad laukeliai plačiai pasklidę po visa rajoną. Kombainas nukūlė apie 13 ha, tad ūkio operatorius spėjo įvertinti ir kitus privalumus –platesnę pjaunamąją (7,5 m), didesnį našumą. „Per sezoną man reikia nupjauti ne mažiau kaip 400 ha, todėl ir kombaino galingumas neturėtų būti mažesnis kaip 400 AG. Dirbdamas su John Deere atkreipiau dėmesį į sietų plotą, separavimo sistemą. Šis kombainas yra labai našus, jis visiškai atitinka mano ūkio dydį. Parduoti techniką moka visi, o jai sugedus pamatai, kaip profesionaliai dirba įmonės komanda. „DOJUS agro“ neturiu jokių priekaištų, jie dirba be prastovų“, – konstatuoja Akmenės r. ūkininkas.

Per sezoną sutaupo 6 tūkst. eurų

Žemdirbiai klaidingai mano, kad 2 proc. skaldytų grūdų bunkeryje yra norma. Išbandę John Deere kombainą ūkininkai pastebi, kad grūdų sužalojimas siekia tik 1–0,5 proc. Taigi 1 proc. sveikesnių grūdų, 400 ha ūkio šeimininkui leidžia sutaupyti net 6 tūkst. Eur per sezoną“, – skaičiuoja „DOJUS group“ Produktų grupės vadovas Dangis Valaitis. Kaip tai įmanoma? Unikalios masės judėjimo tangentės kryptimi, nekeičiant agresyviai masės judėjimo krypties. Taip nežalojami grūdai ir šiaudai.

Rinkos lyderis

Net 40 proc. visų mūsų parduodamų kombainų yra būtent John Deere T serijos kombainai. Kas lemia ūkininkų pasirinkimą? D. Valaičio teigimu, šiose mašinose galima rasti viską, ko reikia klientui: našumą, šiaudų kokybę, grūdų kokybę ir minimalius nuostolius. „Viską lemia du pagrindiniai komponentai, t. y. aktyvios separacijos ir valymo sistemos plotai. Naujoje serijoje padidintas antrojo būgno skersmuo nuo 660 mm iki 800 mm. Dėl to 6 kratiklių kombaine aktyvios separacijos plotas padidėjo 14 proc. iki 4,0 kv. m. ir valymo sistemos plotas – 40 proc. iki 6,3 kv. m. Žinoma, siekiant našumo, nepakanka padidinti plotus, viskas turi būti suderinta. Todėl atnaujintame modelyje yra daug konstrukcinių ir technologinių pakeitimų, pradedant nuožulniąja kamera ir baigiant smulkintuvu.

Reikalinga konsultacija telefonu?